Words have a longer life than deeds

Special announcements

OGŁOSZENIE STAŁE:

REKRUTACJA 2022/2023

Uwaga osoby zainteresowane podjęciem dwuletnich studiów magisterskich uzupełniających (nienauczycielskich) w Zakładzie Ekolingwistyki i Komunikologii UAM przy Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskich UAM posiadające tytuł zawodowy licencjata w zakresie:

- filologii angielskiej,

- filologii w zakresie języka angielskiego,

- kierunku filologia lub filologia polska (gdzie wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie B2+),

- a także osoby z tytułem licencjata, które ukończyły inny kierunek niż filologia angielska, filologia i filologia polska/klasyczna (gdzie także wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziome B2+) uprzejmie informujemy:

oferujemy dwuletnie (cztero-semestralne) studia uzupełniające magisterskie (nienauczycielskie) na kierunku 'komunikacja wizerunkowo-mediacyjna', prowadzone głównie w języku angielskim (profil ogólnoakademicki) trybem stacjonarnym.

Kandydaci będą przyjmowani na podstawie złożenia wymaganych dokumentów do wypełnienia limitu miejsc. Limit miejsc: 30.

Gwarantujemy interesujące i nowoczesne studia w języku angielskim z zakresu ekolingwistyki, komunikacji międzyosobowej, komunikacji międzykulturowej, komunikacji wizerunkowej i komunikacji mediacyjnej.

Unika­towy kierunek:

Ko­mu­nikacja Wi­ze­run­ko­wo-Media­cyjna.

Stu­dia te po­zwolą po­sze­rzyć świa­domość kul­tu­ro­wo- języko­wo-ko­mu­nika­cyjną, po­zwalającą na funk­cjonowanie w charak­terze tran­s­ko­mu­nika­to­ra w global­nym śro­dowisku ludz­kim. Ich ab­sol­went będzie wy­so­ko wy­kwalifi­ko­wanym specja­listą w za­kresie zna­jomości teorii i mo­de­li ko­mu­nika­cji oraz tech­nik ko­mu­nika­cyj­nych sto­so­wanych w za­leżności od śro­dowiska kul­tu­ro­wo-cywilizacyj­no-języko­wo-ko­mu­nika­cyj­nego, w sz­czególności sto­so­wanych w sze­ro­ko pojętych śro­dowiskach ja­ko ni­szach ko­mu­nika­cyj­nych (np. w ni­szy za­wodowej) i porządkach komunikacyjnych w obrębie an­giel­skie­go i ro­dzimego (rdzen­nego – pol­skie­go) ob­sza­ru języko­we­go. Kie­runek ten za­pew­ni także przy­go­to­wanie teoretycz­no-prak­tycz­ne do funk­cjonowania w za­kresie ko­mu­nika­cji ty­pu public re­lations (np. re­klama języko­wo-wi­zual­na, wy­wia­dy, pra­ca w mass-mediach, ad­mi­nistracja te­renowa) a także innych typach działalności zawodowej wymagających dobrego przygotowania w zakresie szeroko pojętej komunikacji werbalnej w języku angielskim i polskim).

 

Rejestracja na studia odbywa się elektronicznie.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 


      Z HISTORII KATEDRY EKOKOMUNIKACJI UAM

W roku akademickim 2015/2016 Katedra Ekokomunikacji UAM obchodziła 15-lecie swojego istnienia. Dotychczas studia na specjalnośći lingwistyka stosowana - ekokomunikacja ukończyło ponad 220 osób.

Dla upamiętnienia tego jubileuszu przygotowano specjalną broszurę upamiętniającą nasze bardzo owocne i pionierskie 15-lecie. Naszym drogich Absolwentów zainteresowanych nabyciem tej pamiątkowej broszury zawierającej barwną fotogalerię serdecznie zapraszamy do sekretariatu Zakładu Ekolingwistyki i Komunikologii UAM w dniach od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 13:00 lub o kontakt mailowy z sekretariatem.

W roku akademickim 2017/2018 Katedra Ekokomunikacji UAM zmieniła swoją nazwę na Zakład Ekolingwistyki i Komunikologii funkcjonujący w strukturze Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskich UAM.

Od dnia 01 marca 2018 roku kierownikiem Zakładu została mianowan pani prof. UAM dr hab. Joanna Puppel-Wobalis. Specjalizuje się w badaniach nad naturą komunikacji niewerbalnej (zwłaszcza gestologią).